blu – Ciekawa aplikacja dla twittera

Posted: 11 kwietnia 2010 in Bez kategorii

Szukając fajnej i wygodnej aplikacji do dodawania wpisów i przeglądania twittera znalazłem blu. Tak samo jak nazwa aplikacja jest bardzo prosta, ale moim zdaniem wybija się przed szereg szablonowych programów do tw interfejsem. Już na początku wita nas przyjemną animacją (która dla wielu będzie pewnie zbędnym bajerem zwiększającym czas uruchomienia, ale cóż, nie wszystkim można dogodzić). Poniżej krótki filmik który przygotowałem.

http://www.youtube.com/watch?v=8jY1LHibzLw

Teraz już możliwości blu:

  • Ładny, wygodny podział na twitty od osób które obserwujemy, wiadomości w których zostaliśmy wspomnieni, bezpośrednie wiadomości do nas oraz twitty osób obserwowanych przez nas.
  • Poza ciekawym i ładnym interfejsem wzbogaconym o animacje blu umila przeglądanie treści przyjemnymi dźwiękami
  • Przy każdym wpisie mamy możliwość odpowiedzi, wysłania autorowi wiadomości oraz podania informacji dalej wszystko w trybie nazwanym przez autorów „inline”, znaczy to tyle ze po kliknięciu w miejscu wpisu pojawi się pole do wpisywania.
  • Wpisy możemy przewijać za pomocą rolki myszki, oraz sposobem znanym z produktów firmy Apple czyli łapiąc, przeciągając i puszczając dzięki czemu będą się one przewijały.
  • Wpisy doczytują się za każdym razem kiedy przewijamy więc ilość ich w okienku jest nieograniczona.
  • Mamy wygodny dostęp do profilu autora wpisu po kliknięciu na jego avatar. W profilu znajdą się akcje jakie możemy wykonać (usunięcie z listy, dodanie do ulubionych albo zablokowanie) oraz wpisy użytkownika.
  • blu skraca linki „w locie”, ale można to w razie potrzeby bez problemu cofnąć.

Wydaje mi się że jak na aplikację posiadającą tyle możliwości blu jest bardzo intuicyjny.

Pewnym problemem jest dla mnie natomiast brak opcji używania wielu kont. Za każdym razem trzeba się wylogować i logować ponownie. Ale dla osób, które stale używają jednego konta nie powinno być to uciążliwe.

blu dostępne jest dla Windows XP i Vista. Można go pobrać ze strony autorów – firmy thirteen23: http://www.thirteen23.com/experiences/desktop/blu/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s